Kategorie

Książka tygodnia

Skandale sportowe i oszustwa

Sponsorzy konkursu

Książka miesiąca

Polonia Christiana nr 48

Do dyskusji o znaczeniu wydarzeń sprzed tysiąca lat swoje opinie dołączyli znani komentatorzy, m.in. profesor Krzysztof Ożóg, stwierdzając, że Mieszko I autentycznie uwierzył Ewangelii i diametralnie odmienił nie tylko własne życie, ale i życie całego narodu, którego fundamenty położył pod całe tysiąclecie. Jednak historyczna perspektywa, oferując nam fundament, nie jest w stanie zagwarantować trwałości i niezmienności obranych przez polskich władców pryncypiów. Przykład Irlandii - jak czytamy w tekście Pawła Toboły-Pertkiewicza - dobitnie pokazuje, jak w ciągu zaledwie jednego pokolenia społeczeństwo katolickie może się stać społeczeństwem wypłukanym z wartości i zasad, nastawionym na konsumpcję, zabawę i trwanie. Jak szybko może zapomnieć o chwalebnej przeszłości, o własnych korzeniach, o swoich powinnościach…

W najnowszym numerze - z racji nowego roku obfitującym w analizy i podsumowania – nie brak tekstów, których autorzy usiłują przewidzieć realne wyzwania czekające nasz kraj w najbliższym czasie. O istotniej potrzebie promowania wizerunku Polski oraz troski o historyczną politykę, szczególnie w relacjach polsko-żydowskich, mówi w wywiadzie z Romanem Motołą dr Ewa Kurek.

Oczywiście w najnowszym numerze nie brakuje tekstów dotyczących sztuki, kultury, wiadomości przemilczanych przez inne media, licznych felietonów oraz wywiadów. Nie wypada także pominąć tekstów Grzegorza Kucharczyka i Grzegorza Brauna, do których przeczytania – podobnie jak i pozostałych artykułów – serdecznie zachęcamy.