Kategorie

Książka tygodnia

Skandale sportowe i oszustwa

Sponsorzy konkursu

Książka miesiąca

Słowo wśród nas Nr 11 (279) 2016

ZACHĘCAMY DO SIĘGNIĘCIA PO LISTOPADOWY NUMER CZASOPISMA OREMUS, W KTÓRYM ZNAJDUJĄ SIĘ TEKSTY LITURGII MSZALNEJ NA KAŻDY DZIEŃ.

Listopadowy numer „Słowa wśród nas”, zatytułowany: „Otwórz moje oczy, Panie!”, poświęcony jest objawianiu się Boga – poprzez piękno stworzenia, Pismo Święte i Tradycję - i naszej gotowości na przyjęcie Jego objawienia. W artykułach przeczytamy także o tym, że Bóg pragnie objawiać nam swoją miłość i nawiązać z każdym z nas bliską relację.

Jak w każdym numerze polecamy Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych.
W Magazynie znajduje się artykuł o św. Bonawenturze oraz cztery świadectwa, w tym kolejna odpowiedź na naszą ankietę „Bóg żyje i działa”. W dziale Nasze lektury polecamy niezwykle poruszającą książkę „Przyszliśmy na świat, by nigdy już nie umrzeć”. Ponadto w numerze krzyżówka i kalendarz liturgiczny.

„Słowo wśród nas” ukazuje się od 1991 roku. To miesięcznik dla tych, którzy pragną w swoim życiu doświadczyć mocy słowa Bożego, pogłębić swoją wiarę i relację z Bogiem. Oprócz artykułów dotyczących życia chrześcijańskiego zawiera medytacje do jednego z codziennych czytań mszalnych, dzięki czemu przybliża słowo Boże i ułatwia jego zrozumienie.

• rozważania Słowa Bożego na każdy dzień
• artykuły pogłębiające wiarę
• świadectwa czytelników
• żywoty świętych
• krzyżówki o tematyce biblijnej