Kategorie

Książka tygodnia

Skandale sportowe i oszustwa

Sponsorzy konkursu

Książka miesiąca

Słowo wśród nas Nr 12 (280) 2016

ZACHĘCAMY DO SIĘGNIĘCIA PO GRUDNIOWY NUMER CZASOPISMA OREMUS, W KTÓRYM ZNAJDUJĄ SIĘ TEKSTY LITURGII MSZALNEJ NA KAŻDY DZIEŃ.

Grudniowy numer „Słowa wśród nas” ma za zadanie pomóc nam przygotować się do Świąt Narodzenia Pańskiego, dlatego zachęca napisem na okładce: „Powitajmy Króla Chwały!”. W kolejnych artykułach omawia tytuły nadane Mu w proroctwie mesjańskim przez Izajasza: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec i Książę Pokoju.
Jak w każdym numerze zachęcamy do codziennego rozważania Medytacji na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych. W Magazynie znajdziemy artykuł o świętym Józefie jako wzorze do naśladowania, tekst ks. Stanisława Klimaszewskiego „Adoracja Dzieciątka”, a także świadectwa, w tym kolejną odpowiedź na naszą ankietę „Bóg żyje i działa”. Ponadto Nasze lektury, krzyżówka i kalendarz liturgiczny na grudzień.

„Słowo wśród nas” ukazuje się od 1991 roku. To miesięcznik dla tych, którzy pragną w swoim życiu doświadczyć mocy słowa Bożego, pogłębić swoją wiarę i relację z Bogiem. Oprócz artykułów dotyczących życia chrześcijańskiego zawiera medytacje do jednego z codziennych czytań mszalnych, dzięki czemu przybliża słowo Boże i ułatwia jego zrozumienie.

• rozważania Słowa Bożego na każdy dzień
• artykuły pogłębiające wiarę
• świadectwa czytelników
• żywoty świętych
• krzyżówki o tematyce biblijnej