Kategorie

Książka tygodnia

Skandale sportowe i oszustwa

Sponsorzy konkursu

Książka miesiąca

Słowo wśród nas Nr 2 (282) 2017

ZACHĘCAMY DO SIĘGNIĘCIA PO LUTOWY NUMER CZASOPISMA OREMUS, W KTÓRYM ZNAJDUJĄ SIĘ TEKSTY LITURGII MSZALNEJ NA KAŻDY DZIEŃ.

Lutowy numer „Słowa wśród nas” zatytułowaliśmy „Łaska nawrócenia”. W czterech kolejnych artykułach piszemy o tym, że nawrócenie – czyli odwrócenie się od grzechu i zwrócenie się ku Bogu – to zadanie na całe życie, a nie jednorazowy akt, a ponieważ to Bóg sam pociąga nas ku sobie, to za każdym nawróceniem kryje się Jego łaska. Dzięki niej możemy iść do innych z posłannictwem Ewangelii.
W Magazynie znajduje się artykuł o małżonkach Pryscylli i Akwili - współpracownikach św. Pawła, których imiona znamy z Dziejów i Listów Apostolskich, ponadto świadectwo o modlitwie i poruszający tekst o Mszach świętych wieczystych – czym są, jak i za kogo je zamawiać – wcale nie tylko za zmarłych!
W numerze jak zwykle znajdziemy Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych, Kalendarz liturgiczny, omówienie polecanej przez nas lektury – poruszającego świadectwa życia pełnego radości pomimo ciężkiej choroby pod tytułem „Gorzki dar”, autorstwa Grażyny Zielińskiej oraz krzyżówkę.