Kategorie

Książka tygodnia

Skandale sportowe i oszustwa

Sponsorzy konkursu

Książka miesiąca

Słowo wśród nas Nr 3 (283) 2017

1 marca rozpoczyna się Wielki Post, dlatego numer marcowy, zatytułowany: „Dam ci wody żywej”, poświęciliśmy temu, jak dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas. W artykułach piszemy o tym, czym jest modlitwa, post i jałmużna, jak pozwolić napełnić się „wodą żywą” – łaską Ducha Świętego i błogosławieństwem, którego pragnie nam udzielać Jezus oraz czym jest dla nas krzyż.
Magazyn otwiera artykuł o Fra Angelico, świetnym malarzu wczesnego renesansu, dominikaninie, którego twórczość wciąż prowadzi ludzi do Boga. Ponadto świadectwo o konsekwencjach wybierania wiary w życiu oraz krótki, ale bardzo pomocny codzienny rachunek sumienia – czyli „Najłatwiejsza modlitwa”.
W numerze jak zwykle znajdziemy Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych, Kalendarz liturgiczny, omówienie polecanej przez nas lektury – tym razem jest to mocne świadectwo radykalnego nawrócenia angielskiego gangstera Johna Pridmore’a i jego przemienionego, owocnego życia w służbie ewangelizacji pt. „Ewangelia według gangstera” oraz krzyżówkę.

„Słowo wśród nas” ukazuje się od 1991 roku. To miesięcznik dla tych, którzy pragną w swoim życiu doświadczyć mocy słowa Bożego, pogłębić swoją wiarę i relację z Bogiem. Oprócz artykułów dotyczących życia chrześcijańskiego zawiera medytacje do jednego z codziennych czytań mszalnych, dzięki czemu przybliża słowo Boże i ułatwia jego zrozumienie.

• rozważania Słowa Bożego na każdy dzień
• artykuły pogłębiające wiarę
• świadectwa czytelników
• żywoty świętych
• krzyżówki o tematyce biblijnej