Kategorie

Książka tygodnia

Skandale sportowe i oszustwa

Sponsorzy konkursu

Książka miesiąca

Słowo wśród nas Nr 5 (285) 2017

Majowy numer „Słowa wśród nas” nosi tytuł „Spotkanie za Zmartwychwstałym”. Pragniemy w nim przede wszystkim pomóc rozpoznać i wejść w obecność Pana podczas Mszy świętej i właśnie temu poświęciliśmy początkowe artykuły.
W Magazynie, z okazji stulecia objawień fatimskich, zamieściliśmy artykuł ks. Kazimierza Peka MIC „Matka z Fatimy przynagla do słuchania” a także (w ramach Naszych lektur) opis i fragmenty książki „Fatima”. Ponadto polecamy poruszający tekst o wspólnocie chrześcijańskiej w syryjskim Aleppo oraz świadectwo na temat rekolekcji.
W numerze jak zwykle znajdziemy Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych, Kalendarz liturgiczny, krzyżówkę oraz informacje o wynikach Naszej ankiety, a także na temat Nagrody dla prenumeratorów.

„Słowo wśród nas” ukazuje się od 1991 roku. To miesięcznik dla tych, którzy pragną w swoim życiu doświadczyć mocy słowa Bożego, pogłębić swoją wiarę i relację z Bogiem. Oprócz artykułów dotyczących życia chrześcijańskiego zawiera medytacje do jednego z codziennych czytań mszalnych, dzięki czemu przybliża słowo Boże i ułatwia jego zrozumienie.

• rozważania Słowa Bożego na każdy dzień
• artykuły pogłębiające wiarę
• świadectwa czytelników
• żywoty świętych
• krzyżówki o tematyce biblijnej