Kategorie

Książka tygodnia

Skandale sportowe i oszustwa

Sponsorzy konkursu

Książka miesiąca

Dzieci, które widziały Maryję. Hiacynta, Franciszek i Łucja z Fatimy

Ks. Manuel Fernando Sousa e Silva, autor kilku poczytnych książek z dziedziny duchowości, zamienia się w historyka i wiernie cytuje wypowiedzi źródłowe dotyczące objawień fatimskich. Zaczyna opowieść od opisu chrześcijańskich domów rodzinnych, w których urodzili się Hiacynta i Franciszek Marto oraz Łucja dos Santos. Przedstawia dokładne portrety trojga dzieci, opisuje ich wygląd, sposób zachowania, temperament, ulubione zabawy i sposób spędzania wolnego czasu. Docierając do oryginalnych dokumentów i raportów z przesłuchań, dokładnie i z pasją przedstawia przebieg wydarzeń od maja do października 1917 roku, treść Objawień i ich znaczenie, a także wcześniejsze objawienia Anioła Portugalii, przygotowujące dzieci do spotkań z Maryją. Poruszający opis wyrzeczeń, jakie podejmowały Dzieci z Fatimy, aby wstawiać się za grzesznikami oraz by wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi, nikogo nie pozostawia obojętnym i zachęca do szczerego rachunku sumienia. Siłą tej książki jest odczytanie ponadczasowego sensu Objawień Maryi i ukazanie Fatimy jako znaku nadziei dla świata.

„Istnieją już setki książek na temat Fatimy. Ta zasłużenie powinna znaleźć się wśród tych najlepszych. Z wielką radością i wdzięcznością pozdrawiam jej Autora”.
+ Alberto Cosme do Amaral
emerytowany bp diecezji Leiria-Fatima

„Siostra Łucja nie robiła żadnych zapisków w książce, jednak przeczytała ją kilka razy i powiedziała, że jest ona bardzo prawdziwa. Zawsze miała ją w' swojej celi”.
m. Maria Celina,
Matka Przełożona Karmelu w Coimbrze

„Kościół chce postawić na świecznikach te dwa płomyki, które Bóg zapalił, aby przyświecały ludzkości w jej ciemnych i niespokojnych godzinach. Orędzie ich życia niechaj pozostanie zawsze żywe i rozświetla drogę ludzkości!”
św. Jan Paweł II,
fragment homilii w czasie Mszy św.
beatyfikacyjnej Hiacynty i Franciszka