Kategorie

Książka tygodnia

Skandale sportowe i oszustwa

Sponsorzy konkursu

Książka miesiąca

Słowo wśród nas Nr 6 (286) 2017

W czerwcowym numerze „Słowa wśród nas”, zatytułowanym „Kształtuj mnie, Panie!” kontynuujemy rozpoczęte w styczniu rozważania na temat formowania nas przez Boga. My, słabi i grzeszni, jedynie powierzając się z ufnością Bogu, możemy zbliżać się do świętości. Mówią o tym starotestamentalne obrazy ukazujące Boga jako garncarza i złotnika.
W Magazynie zamieściliśmy artykuł o Blandynie Segale, mało znanej misjonarce Dzikiego Zachodu, a świadectwa: „Weź ją za rękę” – o zmaganiach z chroniczną depresją, „Ocalona” – o uzdrowieniu wewnętrznym i doświadczeniu Bożej miłości, oraz odpowiedź na naszą ankietę „Bóg żyje i działa”. W ramach Naszych lektur polecamy książkę „Modlitwa i miłość przezwyciężą niemożliwe” autorstwa Andrea Gasparino.
W numerze jak zwykle znajdziemy Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych, Kalendarz liturgiczny oraz krzyżówkę.
„Słowo wśród nas” ukazuje się od 1991 roku. To miesięcznik dla tych, którzy pragną w swoim życiu doświadczyć mocy słowa Bożego, pogłębić swoją wiarę i relację z Bogiem. Oprócz artykułów dotyczących życia chrześcijańskiego zawiera medytacje do jednego z codziennych czytań mszalnych, dzięki czemu przybliża słowo Boże i ułatwia jego zrozumienie.
• rozważania Słowa Bożego na każdy dzień
• artykuły pogłębiające wiarę
• świadectwa czytelników
• żywoty świętych
• krzyżówki o tematyce biblijnej