Kategorie

Książka tygodnia

Skandale sportowe i oszustwa

Sponsorzy konkursu

Książka miesiąca

Słowo wśród nas Nr 7 (287) 2017

Lipcowy numer „Słowa wśród nas” nosi tytuł: „Napełnij mnie, Panie!” i stanowi kontynuację rozpoczętych w styczniu i prowadzonych także w czerwcu rozważań na temat formowania nas przez Boga. Tym razem skupimy się na łaskach płynących z napełnienia nas Duchem Świętym, obiecanym Pocieszycielem. To w Duchu Świętym doświadczamy miłości, radości i pokoju, szczególnie mocno podczas Eucharystii, to On czyni niemożliwe możliwym W Magazynie zamieściliśmy artykuł o życiowych zmaganiach św. Brygidy Szwedzkiej, niezwykłej kobiety, matki i mniszki, Patronki Europy, zatytułowany „Święta, która nie została emerytką”. Ponadto bardzo osobisty tekst dotyczący bł. Wincentego Frelichowskiego, harcerza, kapłana, męczennika z niemieckiego obozu w Dachau autorstwa Joanny Przybyły oraz świadectwo „Czy i tak za Mną pójdziesz – Gdy po uzdrowieniu przychodzi krzyż.
W ramach Naszych lektur przedstawiamy książkę Adrienne von Speyr, znanej mistyczki i stygmatyczki, poświęconą Matce Bożej pt. „Służebnica Pańska”.
W numerze jak zwykle znajdziemy ponadto Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych, Kalendarz liturgiczny oraz krzyżówkę.
„Słowo wśród nas” ukazuje się od 1991 roku. To miesięcznik dla tych, którzy pragną w swoim życiu doświadczyć mocy słowa Bożego, pogłębić swoją wiarę i relację z Bogiem. Oprócz artykułów dotyczących życia chrześcijańskiego zawiera medytacje do jednego z codziennych czytań mszalnych, dzięki czemu przybliża słowo Boże i ułatwia jego zrozumienie.
• rozważania Słowa Bożego na każdy dzień
• artykuły pogłębiające wiarę
• świadectwa czytelników
• żywoty świętych
• krzyżówki o tematyce biblijnej