Kategorie

Książka tygodnia

Skandale sportowe i oszustwa

Sponsorzy konkursu

Książka miesiąca

Słowo wśród nas Nr 8 (288) 2017

Sierpniowy numer „Słowa wśród nas” zatytułowany „Łaska i trud braterstwa” poświęcony jest relacjom miedzy braćmi. Posiadanie brata jest niewątpliwie łaską, jednak relacje braterskie bywają trudne, a rany zadane przez brata – szczególnie bolesne. Gdy udaje się je uleczyć i z Bożą pomocą odnowić braterskie więzi i doprowadzić do pojednania jest to wielka radość. Takie historie znajdujemy w Księdze Rodzaju. O dwóch z nich – Kaina i Abla oraz Józefa i jego braci – opowiadają trzy artykuły napisane przez doświadczonego rekolekcjonistę, ks. Adama Kiełtyka, zatytułowane: „Rodzinny dramat”, „Rozdarta rodzina”, „Droga ku pojednaniu”.
W Magazynie znajduje się artykuł o św. Bracie Albercie – Adamie Chmielowskim i jego wyborze tego, co najważniejsze oraz dwa poruszające świadectwa.
W numerze jak zwykle znajdziemy Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych, Kalendarz liturgiczny, krzyżówkę oraz omówienie polecanej przez nas lektury. Tym razem są to dwie urocze i mądre, prześlicznie ilustrowane książeczki dla dzieci z serii „Pomocne elfy”: „Mój przyjaciel Bóg. Poradnik dla dzieci” i „Jak dobrze być sobą. Słów kilka o poczuciu własnej wartości”.