Kategorie

Książka tygodnia

Skandale sportowe i oszustwa

Sponsorzy konkursu

Książka miesiąca

Oremus Nr 8 (251) 2017

W sierpniowym numerze miesięcznika „Oremus”:
- czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień;
- wprowadzenia liturgiczne i rozważania – na niedziele, uroczystości i święta – napisane przez Mirę Majdan, autorkę wielu książek z zakresu duchowości, animatorkę rekolekcji;
- modlitwy wiernych przygotowane przez Annę M. Faszczową, teologa-dogmatyka, animatorkę chóru Angelus – diakonii muzycznej w Horyńcu-Zdroju;
- kolejny tekst z działu „Pytania i odpowiedzi”. Ks. Dominik Ostrowski, liturgista z diecezji świdnickiej, konsultor Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski, odpowiada na pytanie:
Jak ustrzec liturgię ślubną przed wkradającym się do niej „show”? (I)
To rady dla księdza-celebransa, który ma być sługą liturgii. Druga część odpowiedzi, zaadresowana do narzeczonych, ukaże się w numerze wrześniowym.
- propozycje śpiewów na niedziele, uroczystości i święta przygotowane przez Adama Kowalskiego.
W ramach nowego cyklu w „Liturgicznym ABC” Maciej Zachara MIC proponuje drugi tekst wprowadzający o znakach. „Aby znak liturgiczny – zaznacza – dobrze spełnił swoją funkcję, musi być przede wszystkim poprawnie wykonany. Wyrazistość liturgicznego znaku może być zaciemniona tak przez jego redukcję lub niedbałość w wykonaniu, jak, odwrotnie, przez jego nadmierne uwypuklenie”.
Michał Kozak MIC w cyklu „Pokochać Psalmy” przybliża temat świata roślin w psalmach.
Halina Świrska, autorka „Naszej okładki”, przedstawia „Przemienienie Pańskie” (Duccio di Buoninsegna).
Ponadto w numerze – jak zawsze – części stałe Mszy świętej.