Kategorie

Książka tygodnia

Skandale sportowe i oszustwa

Sponsorzy konkursu

Książka miesiąca

Słowo wśród nas Nr 11 (291) 2017

Listopadowy numer „Słowa wśród nas” nosi tytuł „Przystąpcie bliżej do Boga…”, a jego uzupełnieniem są słowa: „to i On przybliży się do was” (Jk 4,8). Artykuły główne numeru mówią o tym, jak pogłębienie relacji z Bogiem – poprzez modlitwę, czytanie Pisma Świętego i uczestnictwo w Eucharystii – wpływa na całe nasze życie.
W Magazynie znalazł się artykuł o ks. Alojzym Schartzu i jego służbie sierotom w Korei w trudnych warunkach po wojnie koreańskiej („Troska o Bożych vip-ów”), oraz dwa świadectwa: „Lekcja od trędowatych” oraz szczególnie poruszające autorstwa członka wspólnoty Przymierze Miłosierdzia „Nie mam ochoty na powrót”. Ponadto omówienie naszej propozycji lektury - książki Ange Rodrigueza OP „Pytania o przyszłe życie”.
W numerze jak zwykle znajdziemy Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych, Kalendarz liturgiczny, krzyżówkę oraz informacje na temat Nagrody dla prenumeratorów.
„Słowo wśród nas” ukazuje się od 1991 roku. To miesięcznik dla tych, którzy pragną w swoim życiu doświadczyć mocy słowa Bożego, pogłębić swoją wiarę i relację z Bogiem. Oprócz artykułów dotyczących życia chrześcijańskiego zawiera medytacje do jednego z codziennych czytań mszalnych, dzięki czemu przybliża słowo Boże i ułatwia jego zrozumienie.