Kategorie

Książka tygodnia

Skandale sportowe i oszustwa

Sponsorzy konkursu

Książka miesiąca

Słowo wśród nas Nr 12 (292) 2017

Grudniowy, adwentowy numer „Słowa wśród nas” nosi tytuł „Czy ty widzisz to, co ja?”. Są to słowa refrenu popularnej w krajach anglosaskich kolędy, zachęcającej do spojrzenia na cud wcielenia Syna Bożego oczami Boga Ojca, Maryi, pasterzy… Właśnie o takim spojrzeniu mówią początkowe artykuły - po to, by pomóc nam zachwycić się na nowo wspaniałością daru Bożego Narodzenia.
W Magazynie zamieściliśmy artykuł o papieżu Janie XXIII – apostole pokoju „Ewangelizacja zaczyna się przy żłóbku”, świadectwo o przezwyciężaniu z pomocą Maryi natręctw pt. „Jak Maryja pocieszyła mnie w Betlejem” oraz tekst pt. „Wiara kiełkuje powoli” o powolnym wyprowadzaniu przez Boga z różnych uzależnień, w tym narkomanii. W Naszych lekturach polecamy kolejną pozycję z serii dla dzieci Pomocne elfy pt. „Cudowne Boże Narodzenie”. Pięknie ilustrowana książeczka ma za zadanie pomóc w radosnym i świadomym przeżywaniu nadchodzących świąt.
W numerze jak zwykle znajdziemy Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych, Kalendarz liturgiczny, krzyżówkę oraz informacje na temat nagrody dla prenumeratorów.
„Słowo wśród nas” ukazuje się od 1991 roku. To miesięcznik dla tych, którzy pragną w swoim życiu doświadczyć mocy słowa Bożego, pogłębić swoją wiarę i relację z Bogiem. Oprócz artykułów dotyczących życia chrześcijańskiego zawiera medytacje do jednego z codziennych czytań mszalnych, dzięki czemu przybliża słowo Boże i ułatwia jego zrozumienie.
• rozważania Słowa Bożego na każdy dzień
• artykuły pogłębiające wiarę
• świadectwa czytelników
• żywoty świętych
• krzyżówki o tematyce biblijnej