Kategorie

Książka tygodnia

Skandale sportowe i oszustwa

Sponsorzy konkursu

Książka miesiąca

Słowo wśród nas Nr 1 (293) 2018

W styczniowym numerze „Słowa wśród nas” poruszamy temat powołania do świętości. Stworzeni na obraz i podobieństwo Boga jesteśmy powołani, by w codziennym życiu upodabniać się do naszego Stwórcy i Ojca wzrastając w miłości do Boga i ludzi. W naszych artykułach zwracamy uwagę na tę codzienność bycia stawania się świętymi. Ukazujemy też konkretne „portrety świętości”.
W Magazynie w artykule „Mój drogi braciszku…” piszemy o duchowej przyjaźni św. Teresy z Lesieux z seminarzystą Maurycym Bellierem. Ponadto zamieściliśmy tekst o ciszy, niezbędnej, byśmy mogli usłyszeć głos Boga oraz poruszające świadectwo o zerwaniu z uzależnieniem od gier komputerowym. Te dwa ostatnie teksty dotykają ważnych problemów związanych z naszym funkcjonowaniem we współczesnym świecie. W związku z dorocznym Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan podajemy jego hasło oraz sigla czytań mszalnych na ten czas.
W numerze jak zawsze znajdują się Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych oraz Kalendarz liturgiczny, opis wybranej lektury – w tym przypadku jest to doskonała propozycja dla dzieci „Opowieści biblijne na dobranoc” - oraz krzyżówka.