Kategorie

Książka tygodnia

Skandale sportowe i oszustwa

Sponsorzy konkursu

Książka miesiąca

Słowo wśród nas Nr 3 (295) 2018

Marcowy numer nosi tytuł: „Wielki Post – czas łaski”. Piszemy w nim o tym, jak podejmowane przez nas tradycyjne praktyki wielkopostne – modlitwa, post i jałmużna – pomagają nam zbliżyć się do Boga i otworzyć na łaski, którymi On pragnie nas w tym czasie obdarzać.

Magazyn otwiera artykuł „Pielgrzym serca” o św. Ignacym Loyoli jako patronie wielkopostnej odnowy. Dodatek „Znajdować Boga we wszystkim” zawiera konkretne wskazówki dotyczące praktykowania Ignacjańskiej drogi odnowy duchowej. W magazynie ponadto rachunek sumienia oraz dwa poruszające świadectwa: Jak obejrzenie filmu „Pasja” wpłynęło na przeżywanie wiary przez młodą dziewczynę oraz o znalezieniu Boga w więzieniu.

W numerze jak zwykle znajdziemy Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych, Kalendarz liturgiczny oraz krzyżówkę.

„Słowo wśród nas” ukazuje się od 1991 roku. To miesięcznik dla tych, którzy pragną w swoim życiu doświadczyć mocy słowa Bożego, pogłębić swoją wiarę i relację z Bogiem. Oprócz artykułów dotyczących życia chrześcijańskiego zawiera medytacje do jednego z codziennych czytań mszalnych, dzięki czemu przybliża słowo Boże i ułatwia jego zrozumienie. 

• rozważania Słowa Bożego na każdy dzień

• artykuły pogłębiające wiarę

• świadectwa czytelników

• żywoty świętych

• krzyżówki o tematyce biblijnej