Kategorie

Książka tygodnia

Skandale sportowe i oszustwa

Sponsorzy konkursu

Książka miesiąca

Słowo wśród nas Nr 4 (296) 2018

Kwietniowy numer „Słowa wśród nas” rozpoczyna się Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego i poświęcony jest wielkanocnemu przesłaniu nadziei. Artykuły mówią o „żywej nadziei”, czyli pewności naszego przeznaczenia do „dziedzictwa niezniszczalnego” w niebie. 

W Magazynie znajduje się artykuł o przemianie, której doznał zabójca św. Marii Goretti, a także dwa poruszające świadectwa nawrócenia. Ponadto krótki tekst o adoracji, który proponuje spojrzenie na adorację w perspektywie widzenia Oblicza Jezusa. 

W numerze jak zwykle znajdziemy Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych, Kalendarz liturgiczny, omówienie polecanej przez nas lektury – prostej i bardzo wartościowej książki Didiera van Havre „Pokochać Mszę Świętą” oraz krzyżówkę.

„Słowo wśród nas” ukazuje się od 1991 roku. To miesięcznik dla tych, którzy pragną w swoim życiu doświadczyć mocy słowa Bożego, pogłębić swoją wiarę i relację z Bogiem. Oprócz artykułów dotyczących życia chrześcijańskiego zawiera medytacje do jednego z codziennych czytań mszalnych, dzięki czemu przybliża słowo Boże i ułatwia jego zrozumienie. 

• rozważania Słowa Bożego na każdy dzień

• artykuły pogłębiające wiarę

• świadectwa czytelników

• żywoty świętych

• krzyżówki o tematyce biblijnej