Kategorie

Książka tygodnia

Skandale sportowe i oszustwa

Sponsorzy konkursu

Książka miesiąca

Słowo wśród nas Nr 5 (297) 2018

Majowy numer „Słowa wśród nas” nosi tytuł „Moc Ducha Świętego”. Duch Święty jest najbardziej tajemniczą Osobą Trójcy Świętej. Zapowiadając Jego zesłanie Jezus powiedział: „Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc” (Dz 1,5.8). Ta obietnica dotyczy także nas. Jak przekonują nas artykuły tego numeru, wszyscy możemy doświadczyć przemieniającej i uświęcającej mocy Ducha Świętego.
W Magazynie zamieściliśmy artykuł o Conchicie, niezwykłej Meksykance, żonie i matce, prowadzącej głębokie życie duchowe w burzliwych czasach rewolucji meksykańskiej. Ponadto dwa świadectwa: jedno, dotyczące pomocy doznanej za wstawiennictwem św. Józefa oraz drugie, poruszające świadectwo na „świętych obcowania”. Ponadto polecamy kolejny tekst na temat adoracji. W tym numerze ogłaszamy kolejną Naszą ankietę, skierowaną do wszystkich Czytelników, tym razem nosi ona tytuł „Błogosławieństwo starości”.
W numerze jak zwykle znajdziemy Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych, krzyżówkę oraz Kalendarz liturgiczny.