Kategorie

Książka tygodnia

Skandale sportowe i oszustwa

Sponsorzy konkursu

Książka miesiąca

Polonia Christiana nr 43

Głównym tematem numeru jest kryzys kobiecości, którego objawy dostrzegamy każdego dnia. „Mężczyzn współczesny świat już przemielił na kotlety, teraz czas na niewiasty. Bój to jest nasz ostatni – śmiało mogą zadeklarować wrogowie ładu słowami swych ideowych pradziadów. Wygrana batalia o kobietę przyniesie bowiem prawdziwy koniec cywilizacji” – pisze Jerzy Wolak. „Współczesne dziewczyny bezrefleksyjnie godzą się na to, co oferuje im świat, bo nie zdają sobie sprawy, że w ogóle istnieje jakaś alternatywa” – czytamy w tekście Bogny Białeckiej. „Szczególną wściekłość feministycznego betonu budzą konserwatystki, gdyż wytrącają mu z rąk jego podstawowy argument: że to mężczyźni zniewalają biedne kobiety” – zauważa jednak Magdalena Żuraw. Wszystkie te, oraz wiele innych opinii na temat dramatycznego kryzysu kobiecości znajdą Państwo w najnowszym numerze magazynu „Polonia Christiana”. 

W 43. numerze pisma znajdziemy również teksty poświęcone Kościołowi. Profesor Roberto de Mattei pisze o trwającym spektaklu modernistów opisując pęknięcie w konstrukcji doktrynalnej jakie dokonało się podczas aktualnego pontyfikatu.  

Nie zabraknie oczywiście błyskotliwych felietonów Andrzeja Pilipiuka, Tomasza Żaka i Grzegorza Brauna. Ostatni z wymienionych publicystów w sposób zupełnie nieoczywisty przedstawia sylwetkę cara Aleksandra I – tytułując go „Aleksandrem Odnowicielem”.