Publicat S.A.
ul. Chlebowa 24
61-003 Poznań
tel. +48 616529252
e-mail: office@publicat.pl
https://publicat.pl

Firma rozpoczęła działalność w 1990 roku pod nazwą Podsiedlik-Raniowski i Spółka. Na początku specjalizowała się w książkach dla dzieci, stopniowo poszerzając ofertę o tytuły popularnonaukowe, poradnikowe i beletrystykę.
Nazwę PUBLICAT S.A. przyjęto w marcu 2004 roku, w związku z planowanym dynamicznym poszerzaniem oferty. Zgodnie z założonym kierunkiem rozwoju, w 2004 roku w skład grupy PUBLICAT weszło wrocławskie Wydawnictwo Dolnośląskie. W roku 2005 dołączyło do niej katowickie Wydawnictwo Książnica. Kolejny rok to wydzielenie programu książek dla dzieci i objęcie ich nazwą Papilon. W roku 2007 częścią grupy stała się warszawska Elipsa.
Struktura firmy oparta jest na doświadczonych wydawcach, którzy zajmują się ściśle określonymi segmentami programu edytorskiego. Korzystają oni z bogatych zasobów grupy (m.in. archiwum materiałów ilustracyjnych i fotograficznych, zespołu redaktorów i grafików). Docierają do czytelników przez wspólny pion sprzedaży z siecią przedstawicieli obejmującą całą Polskę.
Książki grupy oferowane są w księgarniach, sieciach księgarskich, hurtowniach, marketach, sieciach kolporterskich, przez internet oraz w systemie sprzedaży bezpośredniej i przez katalogi klubów książki.
W skład grupy wydawniczej PUBLICAT S.A. wchodzą wydawnictwa:
Publicat – poradniki, książki popularnonaukowe,
Elipsa – albumy (popularnonaukowe, krajoznawcze), poradniki tematyczne,
Papilon – książki dla dzieci,
Centrum Edukacji Dziecięcej – książki edukacyjne dla dzieci oraz książki dla rodziców i nauczycieli,
Wydawnictwo Dolnośląskie – beletrystyka (m.in. literatura faktu, kryminał), biografie,
Książnica – beletrystyka (m.in. literatura kobieca, powieść historyczna).
Szczegółowe informacje dotyczące ich programów oraz funkcjonowania znajdą Państwo na odpowiednich podstronach tego serwisu.
PUBLICAT S.A. jest grupą wydawniczą publikującą książki adresowane do:
dorosłych czytelników (beletrystyka, poradniki, albumy),
młodzieży (beletrystyka, książki popularnonaukowe i edukacyjne),
dzieci (klasyka, autorzy współcześni, książki edukacyjne).
Katalog PUBLICAT S.A. obejmuje więc pełną ofertę rynkową: od książek dla dzieci przez publikacje popularnonaukowe, słowniki, encyklopedie, albumy krajoznawcze i poradniki po książki z zakresu literatury faktu i literatury pięknej. Grupa wydawnicza Publicat S.A. jest jednym z największych wydawców oferty rynkowej w Polsce.